Klubmesterskab​

Her på siden finder du alle resultaterne fra vores egne, lokale klubmesterskaber.​ Her er alle vores medlemmer velkomne til at deltage i alle klasser og kategorier.

Klubmesterskabet 2015

K-Klassen - Dommer Pia Skriver Loui​

Startnummer​:

Fører:​

Hund:​

Race:​

Point:​

1.

Niels Rasmussen

Frida​

Golden

48

2.

Lise Mølgaard

Molly

Mall​

58

3.

Rannva Holbech

Nuka​

Slædehund​

51

4.

Bente Biehl

Ludvig​

Sp Spaniel​

52

5.

Bodil Carlsen

Ronja​

Labrador​

53

6.

Patrick Schmidt

Ulle​

Staff​

59

7.

Bente Rasmussen

Silke​

Bl

35

8.

Laura Nielsen

Loui​

Labrador​

39

9.

Jørn Holbech

Marie​

Sladehund​

41

C-Klassen - Dommer Poul Skriver - Lone D - Fig- Lone R​

Startnummer​:

Fører:​

Hund:​

Race:​

Point:​

1.

Kim Nielsen​

Ludvig​

Border Terrier​

59

2.

Jens Ming​

Fie​

Labrador​

116,5

3.

Pernille Mortensen​

Charlie​

Bl​

55

4.

Inger Fisker​

Sander​

Labrador​

83,55

5.

Anette Overgård​

Zigo​

Labrador​

92,15

6.

Per Wilkens​

Mille​

Labrador​

80,5​

7.

Ingrid Hansen​

Sive​

Kleiner M​

129,1

B-Klassen - Dommer Kenneth Skriver - Susanne - Sporlægger Lars-Peter

Startnummer​:

Fører:​

Hund:​

Race:​

Point:​

1.

Lene Rasmussen​

Suki​

Golden​

118

2.

Bettina Nørholt​

Juni​

Hvid Hyrdehund​

155,1

A-Klassen - Dommer Kenneth - Susanne

Startnummer​:

Fører:​

Hund:​

Race:​

Point:​

1.

Sven Nørholt

Jason​

Hvid Hyrdehund

246

Rally - Dommer Terese - Lis​

Startnummer​:

Fører:​

Hund:​

Point:​

1.

Susanne Nielsen

Samson

87

2.

Bent Wiborg

Bjørn

Afbud

3.

Susanne Nielsen

Æddie

71

4.

Liselotte Toftdal

Louie

92

5.

Susanne Nielsen

Molly

87

6.

Lillian Jeppesen

Nia

47

7.

Susanne Nielsen

Bob

89

8.

Tanja Knudsen

Cisco

48

​DCH Tranbjerg

​Adresse:

Birkegårdsvej 5

8361 Hasselager​

​CVR:

33539134

​E-mail:

dch.tranbjerg@gmail.com

Find os

Dch Tranbjerg
Birkegårdsvej 5
8361 Hasselager​

CVR: 33539134
dch.tranbjerg@gmail.com

Dch Tranbjerg
Parkering

Ved 

Lembcke Århus