Klubmesterskab​

Her på siden finder du alle resultaterne fra vores egne, lokale klubmesterskaber.​ Her er alle vores medlemmer velkomne til at deltage i alle klasser og kategorier.

Klubmesterskabet 2017 - Se resultater her

Klubmesterskabet 2016 - Se resultater her og pokaler her

Klubmesterskabet 2015 - Se resultater her

Klubmesterskabet 2014

​B-Klassen

Plads:​

Fører:​

Hund:​

Point:​

1.

BETTINA NØRHOLT

Juni

188,10

2.

Berit Holst

Rimmi

155,50

3.

Anne Lisbeth Sørensen

Enki

154,70

​C-Klassen

Plads:​

Fører:​

Hund:​

Point:​

1.

THEA ROMAN

Micket

133,50

2.

INGRID HANSEN

Siva

112,50

3.

JENS

Fie

93,25

4.

PER WILKENS

Mille

79,60

5.

KIM NIELSEN

Ludwig

54,50

​K-Klassen

Plads:​

Fører:​

Hund:​

Point:​

1.

Linda Nielsen

Kiara

92,00

2.

Karin Dahl

Molly

90,50

3.

Niels Rasmussen

Frida

70,00

4.

Bente Rasmussen

Silke

66,00

5.

Anders Jensen

William

64,00

6.

Pia Rasmussen

Magnus

Rally

Plads:​

Fører:​

Hund:​

Point:​

1.

Liselotte Toftdal

Louie

79

2.

Susanne Brændstrup

Molly

64

3.

Susannebrændstrup

Frida

64

4.

Lillian Jeppsen

Silke

59

5.

Bent Wiborg

William

53

6.

Inger Mortensen

Magnus

​46

7.

Anne-Marie Mortensen

Anton

21​

Agility

Plads:​

Fører:​

Hund:​

Tid (fejl):​

1.

Liva Søgård

Carlo

11,97 (74,97)

2.

Liselotte Toftdal

Louie

103,78 (97,78)

3.

Susanne brændstrup

Æddie

133,59 (117,59)

4.

Cathrine Nielsen

Molly

155,7 (136,00)

5.

Lillian Jeppsen

Tika

202,71 (181,71)

6.

Karin Dahl

Molly

​253,09 (292,90)

Klubmesterskab​

Her på siden finder du alle resultaterne fra vores egne, lokale klubmesterskaber.​ Her er alle vores medlemmer velkomne til at deltage i alle klasser og kategorier.

Klubmesterskabet anno 2013

Klubmesterskabet blev afholdt den 2. november 2013 og vi havde en god bunke deltagere - du kan se alle resultaterne herunder.​

Resultat: Lydighed, B-klassen

Plads:​

Fører:​

Hund:​

Race:​

Point:​

1.

Sven Erik Nørholt

Jason

Schweizisk hyrdehund

182,40

2.

Bettina Lund Nørholt

Juni

Schweizisk hyrdehund

159,95

3.

Anne Lisbeth Sørensen

Laika

Toller

153,50

4.

Berit Holst

Rimmi

Schæfer

129,60

Resultat: Lydighed, C-klassen

Plads:​

Fører:​

Hund:​

Race:​

Point:​

1.

Thea Roman

Mickey

Golden Retriever

131,50

2.

Lene Rasmussen

Suki

Golden Retriever

114,75

3.

Ingrid Hansen

Ziva

KleinerM / Breton

62,25

Resultat: Agility, begynder

Plads:​

Fører:​

Hund:​

1.

Charlene Nielsen

Sofus

2.

Alice Kolding Sønniksen

Ashlyn

3.

Cathrine Nielsen

Molly

4.

Sara Kristensen

Luffe

Resultat: Agility, let øvet

Plads:​

Fører:​

Hund:​

1.

Mona Lindhardt

Olsen

2.

Annette Grønbæk Jensen

Buster

3.

Liselotte Toftdal

Louie

Resultat: Agility, øvet

Plads:​

Fører:​

Hund:​

1.

Alice Sønniksen

Shuma

2.

Mona Lindhardt

Eddie

3.

Maibritt Nielsen

Æddie

Resultat: Agility, senior

Plads:​

Fører:​

Hund:​

1.

Alice Sønniksen

Shuma

2.

Charlene Nielsen

Sofus

3.

Liva Søgaard

Karlo

4.

Maria Andersen

Centa

5.

Lillian Jeppesen

Tika

6.

Lisa Brunsholt

Emmy

Klubmesterskabet anno 2012

Klubmesterskabet blev afholdt den 3. november 2012 - du kan se alle resultaterne herunder.​

Resultat: Lydighed, B-klassen

Plads:​

Fører:​

Hund:​

Race:​

Point:​

1.

Birthe Pedersen

Luca

Labrador

177,65

2.

Sven Erik Nørholt

Jason

Schweizisk hyrdehund

156,75

3.

Kate Olsson

Ivan

Schæfer

147,20

Resultat: Lydighed, C-klassen

Plads:​

Fører:​

Hund:​

Race:​

Point:​

1.

Thea Roman

Mickey

Golden retriever

139,60

2.

Bettina Nørholt

Juni

Schweizisk hyrdehund

137,50

3.

Lene Rasmussen

Siku

Golden retriever

106,50

Resultat: Rally-lydighed, begynder

Plads:​

Fører:​

Hund:​

Point:​

1.

Lene Rasmussen

Suki

100

2.

Bent Wiborg

Bjørn

100

3.

Mette Magnussen

Xieni

99

4.

Inger Mortensen

Anton

99

5.

Susanne B. Nielsen

Samson

98

6.

Lene Holm

Simba

91

7.

Susanne B. Nielsen

Bob

89

8.

Cathrine B. Nielsen

Molly

85

Resultat: Rally-lydighed, åben

Plads:​

Fører:​

Hund:​

Point:​

1.

Mona Lindhardt

Eddie

100

2.

Theresa Kelstrup

Quaro

100

3.

Anna Laursen

Jensen

99

4.

Lillian Jeppesen

Tika

92

Resultat: Agility, begynder

Plads:​

Fører:​

Hund:​

1.

Helle Ravn

Stacy

2.

Liselotte Toftdal

Louie

3.

Birte Halvorsen

Kyila

4.

Stinne Rytter

Walder

Resultat: Agility, let øvet

Plads:​

Fører:​

Hund:​

1.

Maibritt Nielsen

Æddie

2.

Marianne Lyngdorf

Askja

3.

Lillian Jeppesen

Tika

Resultat: Agility, øvet

Plads:​

Fører:​

Hund:​

1.

Mona Lindhardt

Joey

2.

Mona Lindhardt

Eddie

3.

Alice Sønniksen

Shuma

4.

Maria Andersen

Centa

5.

Gitte Stensgaard

Enzo

6.

Charlene Nielsen

Sofus

​DCH Tranbjerg

​Adresse:

Birkegårdsvej 5

8361 Hasselager​

​CVR:

33539134

​E-mail:

dch.tranbjerg@gmail.com

Find os

Dch Tranbjerg
Birkegårdsvej 5
8361 Hasselager​

CVR: 33539134
dch.tranbjerg@gmail.com

Dch Tranbjerg
Parkering

Ved 

Lembcke Århus